Karlovarský klenot - Lázeňský pohárek Kala

Lázeňská společnost Imperial Karlovy Vary v duchu své firemní filozofie „Tvůrce moderního lázeňství“ vytvořila svůj vlastní lázeňský pohárek Kala. Výjimečný design, vynikající řemeslné zpracování a funkční inovace dávají Kale punc jedinečnosti, díky které získala záštitu paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky.

Ručně vyráběný pohárek jsme pro Vás připravili ve spolupráci s mladým designérem Štěpánem Kuklíkem a renomovaným karlovarským výrobcem porcelánu Thun-Studio. Inovativní je nejen zasazení brčka dovnitř pohárku, které vytváří iluzi květu kaly s pestíkem, ale také grafické značení na jeho vnitřní straně.

Efektivně a pohodlně

Lázeňské pohárky provázejí pitnou kúru už po staletí a ty karlovarské patří dokonce k nejstarším. V devatenáctém století mívaly některé na nádobce vyznačený celkový objem, ale časem se na tuto praktickou drobnost pozapomnělo. Kala má po konzultacích s našimi lázeňskými specialisty optimálně vyznačeny všechny doporučované dávky pitné kúry uvnitř nádobky. Tato inovace Vám přinese nejen větší pohodlí, ale také významně zvýší efektivitu Vaší pitné kúry.

● ● ● ● ● ● ●  ● ● ● ● 
200 ml 150 ml 125 ml 100 ml

 

Novým lázeňským pohárkem navazujeme na nejlepší tradice českého lázeňství a rozvíjíme je v duchu nejmodernějších poznatků a trendů. Pohárek měl svoji designovou premiéru v Superstudiu výstavy DesignBlok. Do svých sbírek pohárek získalo Krajské muzeum v Karlových Varech a Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Kala tak důstojně reprezentuje jak společnost Imperial Karlovy Vary a celé české lázeňství, tak moderní český design a kvalitní karlovarský porcelán. Pro společnost Imperial Karlovy Vary je vyráběn v několika variantách s různými druhy dekoru.

Jak o pohárek pečovat

Kala nevyžaduje příliš Vaší pozornosti, ale uvítá, pokud ji po každém použití vypláchnete vlažnou vodou. Karlovarské termy jsou totiž vysoce mineralizované. Ale pozor, pohárkové sestry Argenta a Aurea jsou vzhledem ke svým potiskům trošku choulostivější než Alba. Takže pokud chcete zachovat jejich dokonalou třpytivou krásu, nenechávejte je nikdy divoce se sprchovat v myčce.

Přejeme Vám, ať prožijete s Kalou příjemné chvíle na procházkách karlovarskými kolonádami a tento drobný pohárek pro Vás zůstane také hezkou vzpomínkou a symbolem Vaší cesty ke zdravému a spokojenému životu.